STXR-Y100 Digital Portable X Ray Machine High Frequency For Clear And Detailed Imaging
MIANYANG XIANFENG MEDECAL INSTRUMENT CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Model NO. : STXR-Y100
Scale : Medium
Weight : 19 Kg
Power : 5.6kw
Power Supply : 220VAC,60/50Hz
Working Frequency : 220kHz
Touch Screen Dimension : 10.4inch
Transport Package : Carton
Specification : 290× 265× 230 mm
Trademark : SomaTech
Origin : Sichuan, China
MOQ : 1
Price : 3600
Contact Now
Product Description
Digital Portable X-ray System
Main Component                       Tech Spe.
  Voltage AC220V ± 22V
Generator
Power 5kW
kV Range 40~110kV
mA Range 20~100mA
mAs Range 0.2-200mAs
Working Frequency ≥40kHz
Exposure time 0.01S~4S
X-ray tube
Anode heat storage 56KHU
Focus 1.8mm
Collimator
Inherent filtration 1mm Al/75Kv
Light source LED
Wire Flat Panel Detector   17*17inch
Scintillator CsI
Pixel Pitch 139
Limit resolution 3.6
Pixels 3072*3072
Laptop CPU Intel Core i5
  Memory capacity 4GB
Physical Spe.
Main Unit Weight 19 kg
Dimension 290×265×230 mm